Czapka z daszkiem – modny dodatek do męskiej stylizacji

Gadżety
Czapka z daszkiem –  modny dodatek do męskiej stylizacji
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo że czapka z daszkiem przez długi czas kojarzona była głównie ze stylem typowo sportowym, to dzisiaj jest wyjątkowo modnym dodatkiem. Do czego nosić czapkę z daszkiem, aby wyglądać stylowo? Przedstawiamy kilka naszych propozycji męskich stylizacji z czapką z daszkiem w roli głównej!

Moda z biegiem lat zmienia się drastycznie. Dodatek, który niegdyś kojarzony był jedynie z modą sportową oraz kulturą hip-hopową, jest obecnie bardzo stylowym akcesorium do codziennych stylizacji dla mężczyzn. Jak nosić czapkę z daszkiem?

Rodzaje czapek z daszkiem

Warto zacząć od tego, że w sklepach z modą męską znajdziemy wiele różnych rodzajów czapek z daszkiem. Czym różnią się one od siebie?

Full cap

Jednym z popularniejszych rodzajów czapek z daszkiem są tak zwane czapki full cap. Jest to czapka, która nie ma możliwości regulacji szerokości. To właśnie ta czapka stała się symbolem środowisk raperskich oraz hip-hopowych. Warto także zwrócić uwagę na to, że daszek full capa jest zazwyczaj delikatnie zaokrąglony.

Snapback

Drugim wyjątkowo popularnym modelem czapki jest tak zwany snapback. Jest to czapka z prostym daszkiem, która ma możliwość regulacji szerokości za pomocą paska z tyłu. Historia tego rodzaju czapek z daszkiem sięga już XIX wieku, kiedy to zaczęli ją nosić gracze bejsbola – dlatego też nazywana jest potocznie bejsbolówką.

Jak wybrać czapkę z daszkiem?

Aby czapka z daszkiem stała się stylowym dodatkiem do Twojej stylizacji, powinna być przede wszystkim odpowiednio dobrana. Co to znaczy?

Wybierając czapkę dla siebie, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze, im mniejszy wzrost, tym mniejszy powinien być daszek. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że proporcje sylwetki nie zostały zaburzone. Pamiętaj także, że szeroki daszek optycznie poszerzy Twoją twarz. Warto także przymierzyć czapkę przed zakupem, aby mieć pewność, że jej obwód jest odpowiedni. Zwróć też uwagę na materiał – najlepszą propozycją będzie oczywiście naturalna bawełna.

Stylizacje z czapką z daszkiem

Do czego możesz nosić czapkę z daszkiem? Propozycji jest niezwykle dużo! Najlepiej będzie ona wyglądać w parze z klasycznymi lub lekko szerszymi niebieskimi dżinsami oraz białym t-shirtem. Możesz także zdecydować się na ubranie czapki do popularnej obecnie stylizacji, jaką jest jednokolorowy, najlepiej beżowy komplet dresowy. Jeszcze inną, nieco bardziej stonowaną, propozycją będzie ubranie czapki do czarnych dopasowanych dżinsów oraz koszuli ze stójką.

Jeśli szukasz czapki z daszkiem lub innych akcesoriów, które dopełnią Twoje codzienne stylizacje, to koniecznie zajrzyj na stronę https://jd24.pl/2305-odziez-john-deere.

Fot.: Štefan Štefančík/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*