Najciekawsze gadżety wyścigowe – polecamy!

Gadżety
Najciekawsze gadżety wyścigowe – polecamy!
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli wyścigi to twoja pasja, na pewno chcesz otaczać się gadżetami, które będą Ci o nich przypominać. Co można znaleźć na rynku? Podpowiadamy!

Maniak wirtualnych wyścigów

Jeżeli mamy w domu lub wśród znajomych maniaka gier wyścigowych, na pewno znajdziecie dla niego wiele gadżetów wyścigowych idealnych na prezent – wszystko zależy od budżetu i zasobności naszego portfela. Kierownica to idealny sposób na to, aby nasz gracz poczuł się jak za sterami prawdziwego samochodu. W zależności od modelu oraz ceny, taka kierownica jest w stanie bardziej szczegółowo oddać fizykę prowadzonego pojazdu. Szczególną uwagę należy zwrócić na force feedback, czyli sposób oddania zachowania się pojazdu do podłączonej kierownicy. Tańsze kierownice nie oddadzą w pełni przyczepności auta, zaś kierownice pokroju Fanatec z serii Podium zapewnią odbiór każdego szczegółu.

Co w przypadku, kiedy kierownica i pedały już są na liście posiadanych rzeczy? Wówczas warto rozejrzeć się za kolejnym dodatkiem, który jeszcze bardziej urealni doznania. Systemy takich producentów jak Logitech, Thrustmaster czy Fanatec można rozbudować m.in. o skrzynię biegów i hamulec ręczny (przydatny w grach rajdowych) czy nawet specjalny siłownik load-cell, który zwiększa precyzję używania pedału hamulca. Warto również zadbać o optymalną i wygodną pozycję podczas jazdy, dlatego idealnym pomysłem będzie stojak na kierownicę i pedały, zapewniający stabilność podczas gry oraz większą wygodę podczas “jazdy”.

Jak w prawdziwej rajdówce

Kierownica i pedały to tylko jeden z elementów wyposażenia. Mając nieograniczony budżet i chcą poczuć się jak w prawdziwym aucie wyścigowym, warto zainteresować się fotelem kubełkowym. Fotele do gry kosztują niemało, ale niemal w 100% oddają istotę ciasnych i wąskich foteli. Profesjonalne zestawy kosztują kilkaset złotych, ale pozwalają poczuć się jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym.

Na rynku dostępne są również specjalistyczne maty, które zapobiegają rysowaniu się podłoża oraz zapobiegają ewentualnym przesunięciom fotela.

Od breloczka po samochód

Na rynku można znaleźć wiele ciekawostek i gadżetów. Od prostych breloczków w kształcie opony, po całe modele samochodów, które ścigały się po torach lub szutrach świata. Wszystko zależy od budżetu i wyobraźni. Będąc kibicem lub fanem konkretnego zespołu lub marki, bardzo łatwo znaleźć na oficjalnych stronach gadżety, które na pewno ucieszą niejednego z nas.

Swego czasu bardzo dużą popularność zyskały telefony komórkowe, które wyglądały jak modele aut lub były związane z konkretną marką. Wraz z rozwojem Internetu i możliwościami, na aukcjach internetowych zaczęły pojawiać się części od aut wyścigowych, spojlery zgubione podczas rajdu lub używane opony, które zostały pozostawione przez zespół.

Książki, filmy i gry

Oprócz powyższych propozycji warto również zainteresować się pozycjami książkowymi, filmami czy grami związanymi z wyścigami. Coraz większa popularność Formuły 1 i innych wyścigów w Polsce spowodowała boom na rynku książkowym, a coraz więcej wydawnictw zaczęło sięgać po zagraniczne tytuły, które z powodzeniem sprzedają się u nas. 

Duża w tym również zasługa Roberta Kubicy. Jego powrót do królowej sportów motorowych na nowo otworzył wyścigowy rynek, a sprzedaż gadżetów związanych z zespołami, w których występował i nadal jest obecny, jest widoczny. Dzięki współpracy z Orlenem, również na stacjach benzynowych możemy spotkać gadżety związane z Alfą Romeo czy samym Robertem Kubicą. Podobną politykę od lat prowadzi Shell, związany z zespołem Ferrari w Formule oraz Ducati w MotoGP. Tankując paliwo od czasu do czasu można zebrać odpowiednią ilość naklejek, które potem możemy wymienić na modele motocykli lub samochodów.

Powrót do dzieciństwa

Bardzo dobrym pomysłem jest sięgnięcie po klocki Lego, które na pewno były obecne w życiu każdego z nas. Na półkach oprócz modeli aut znajdziemy również całe zestawy złożone z ekip wyścigowych, mechaników czy ciężarówek, a każdy detal jest oddany w najmniejszym szczególe. Należy jednak pamiętać, że zabawa klockami nie należy do tanich, a sygnowane i logowane produkty kosztują prawie tyle, ile bilet na wyścig czy koncert ulubionego zespołu.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również miniatury torów wyścigowych. Elektrycznie napędzane samochody lub te sterowane za pomocą pilotów to hit ostatnich lat. Kupując zestaw podstawowy zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma samochodami, które zapewnią nam frajdę i zabawę na długie godziny.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*